Trasy - Polska
Trasy - Zagranica

Roztocze – kraina dziewiczej przyrody i Zamość

Do zwiedzania tego zakątku Polski zachęcają zabytki architektury, kultura ludowa oraz przepiękne krajobrazy. W 1992r. Zamość został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Miasto leży w południowo – wschodniej części kraju. Zamość określa się jako „Padwę Północy”, „Perłę Renesansu”, „Miasto Arkad”. Jest to niezwykle spokojne miejsce, żyje się tu znacznie wolniej i przyjemniej. Roztocze to pasmo wzniesień ciągnące się od Kraśnika aż do Lwowa. Jest to bogata, o szczególnej wartości kraina, gdzie większość terenu pokrywają obszary chronione. Roztocze składa się z trzech części: Zachodniej, Wschodniej i Środkowej. Najczęściej odwiedzana przez turystów jest kraina Środkowa. W jej obrębie znajdują się najciekawsze miejsca: Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Susiec. Miasteczka te są połączone siecią dróg i szlaków, które ułatwiają zwiedzanie. Posiadają ciekawą historię oraz niezwykłe zabytki. Tutaj obok kościołów można spotkać synagogi i cerkwie. Na najcenniejszych terenach (wokół miejscowości Zwierzyniec) w 1974r. utworzono Roztoczański Park Narodowy. Roztocze to odpowiednie miejsce dla ludzi pragnących odpocząć od codziennego zgiełku i wrzawy. Turystów zachwycą krystaliczne rzeki, zielone wzgórza oraz przepiękne lasy. Jest to doskonałe miejsce do wycieczek zarówno pieszych jak i rowerowych. Istnieje tutaj wiele szlaków pieszych, rowerowych, ścieżek przyrodniczych i spacerowych. Pajęczyna szlaków sprawia iż zwiedzanie może trwać od kilku godzin po kilka dni.
Dzień 1: Roztocze
Roztocze to pasmo wzniesień w południowo – wschodniej Polsce, ciągnące się od Kraśnika aż do Lwowa. Jest to bogata, o szczególnej wartości kraina, gdzie większość terenu pokrywają obszary chronione.
Dzień 2: Szumy
Jedną z najbardziej znanych atrakcji Roztocza jest szlak szumów. Szumy to lokalna nazwa małych wodospadów. Połączenie kilku takich wodospadów jeden za drugim stwarza niepowtarzalny widok dostępny tylko na Roztoczu.
Dzień 3: Zamość
Współcześnie Zamość przyciąga rzesze turystów. Wszystkich zachwyca jego architektura, zabytki oraz malownicze położenie.
W dniu tym kończymy zwiedzanie zabytków Zamoscia oraz zwiedzamy Krasnystaw położony na północ od stolicy Roztocza.
Kalendarium
Relacje z imprez
Relacje z wypraw
Poradniki
Sprzęt
Kursy walut
EUR4,1310 PLN
USD3,0503 PLN