Trasy - Polska
Trasy - Zagranica

Wolin i okolice

Wyspa leży w północno-zachodniej części Polski u ujścia Odry do Bałtyku. Jej obszar wynosi 265 km2. Od północy graniczy z Zatoką Pomorską, od zachodu z wodami Świny, od południa z Zalewem Szczecińskim, a od wschodu z rozlewiskiem Dziwny. Jest to wyspa o bardzo zróżnicowanym krajobrazie. Proponowana trasa jest wspaniałym miejscem na długie spacery, wycieczki rowerowe, podczas których można podziwiać ten jakże urozmaicony krajobraz. Wzdłuż wybrzeża roztacza się szeroka plaża przechodząca w wydmy szare a następnie w nadmorskie lasy. Zachwyci nas nie tylko urokliwy zachód słońca, czy spacer po bujnym i zwartym lesie. Najcudowniejszych wrażeń dostarczą klifowe wybrzeża. Można je podziwiać zarówno z dołu spacerując po plaży jak również z góry wchodząc na niewielkie wzniesienia morenowe skąd rozlega się doskonały widok na klif, plażę i taflę morza. Godne polecenia jest również Pojezierze Wolińskie, na które składa się dwanaście w większości kryptodepresyjnych jezior. Znajduje się tu wiele atrakcji, bo oprócz pływania i spacerów można jeździć konno, grać w golfa, zwiedzać zabytki w okolicznych miejscowościach oraz być blisko natury. Koniecznie trzeba zobaczyć zabytki w Kamieniu Pomorskim, ruiny kościoła w Trzęsaczu, zapoznać się z żubrami w Wolińskim Parku Narodowym, odwiedzić najbardziej renomowany kurort – Międzyzdroje oraz należy pamiętać o innych cudach natury takich jak: jezioro Turkusowe w Wapnicy, Chrząszczewska Wyspa czy też Góra Gosań. Sezon trwa od czerwca do września. Wtedy wszędzie jest bardziej gwarno i tłoczno niż w pozostałym okresie. Są organizowane liczne koncerty i imprezy, na których można spotkać wielu znanych ludzi. Poza sezonem jest na pewno mniej hucznie ale za to taniej. Jest to dobry okres dla ludzi pragnących odpocząć od codziennego zgiełku i wrzawy.
Dzień 1: Wolin i WPN
Zwiedzamy atrakcje miasta Wolin, muzeum WPN w Międzyzdrojach oraz odwiedzimy żubry w Wolińskim Parku Narodowym.
Proponujemy trzy ciekawe trasy na wycieczki piesze po Wolińskim Parku Narodowym do wyboru oraz zwiedzanie wybrzeża Zalewu Szczecińskiego i okolic miejsowości Lubin. Te dwie pozostałe atrakcje pokrywają się w dużej części ze szlakiem niebieskim.
Dzień 3: Międzyzdroje
Tego dnia można dowolnie wykorzystać nadmiar czasu, np. na opalanie się na plaży, na zakupy lub na jedną z wycieczek pieszych po WPN.
Dzień 4: Świnoujście
Dzień ten spędzimy w najdalej wysuniętym na północny-zachód mieście w Polsce.
Dojazd na wyspę mostem „Piastowskim”, jedynym mostem nad Starą Świną.
Oglądamy dziś zamki i kościoły zachodniego wybrzeża Bałtyku.
Kalendarium
Relacje z imprez
Relacje z wypraw
Poradniki
Sprzęt
Kursy walut
EUR4,1310 PLN
USD3,0503 PLN