Trasy - Polska
Trasy - Zagranica

Expedycja Mahrab 2006: 16 listopada 2006

Dzień: 16
Grzegorz odpowiedzialnie wstaje wcześnie rano i kiedy reszta leniwie budzi się do życia on już wraca z ?łowów?. Udaje mu się nasze koszulki, czapeczki i inne gadżety zamienić w sukach na świetną berberyjska biżuterię i inne lokalne gadżety. Tak więc handel wymienny funkcjonuje nadal i co więcej- ma się świetnie! Trzeba tylko umiejętnie podejść do tematu, wykazać się zimną krwią i dobić interesu. Ciężko jest nam opuścić to biało - błękitne miasto, dlatego spędzamy jeszcze jakiś czas włócząc się miedzy sklepikami, trochę targujemy się o pamiątki, trochę rozmawiamy ze sprzedawcami, jeszcze robimy zdjęcia i chłoniemy Essaouire. Potem znosimy się z bagażami na parking przy porcie i ruszamy na północ.

Gdzieś pomiędzy As-Sawirą a El-Jadidą zatrzymujemy się przy odkrytym przypadkowo lokalnym suku. Handel już co prawda dobiega końca, ale udaje nam się zobaczyć wielki plac otoczony murem z ostatnimi sprzedawcami pakującymi swój towar na osiołki. Na placu walają się kartony, resztki warzyw i owoców; jest bardzo brudno. Dzieciaki sprzedają mandarynki, a dorośli kończą dzień handlowy. Osiołki i bardzo stare autka zapakowane są do granic możliwości, ale ku naszemu zdziwieniu i tak się przemieszczają.

Potem czeka nas bardzo długa droga na północ, zatrzymujemy się więc tylko na krótko kilka razy, żeby podziwiać widok z trasy na ocean. Postanowiliśmy, za radą poznanego jeszcze w Casablance Francuza, że z miejscowości na północy kraju wybierzemy jedną, w której warto spędzić dzień i miejscowością tą będzie Szefszawan. Tak więc całe popołudnie i noc aż do 3 nad ranem jedziemy...
gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan chwila przerwy w 
gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan coraz gorasza 

gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan i kto tu ma 

pi gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu mali 

gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu zakupy 
gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu1 

(dzi gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu10 

(dz gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu11 

(dz gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu2 

(dzi gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu6 

(dzi gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu7 

(dzi gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu8 

(dzi gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan na targu9 

(dzi gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan nad oceanem 

(d gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan2 (dzień16) gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan8 (dzień16) gdzieś w drodze między Essaouira a Szefszawan9 (dzień16) Essaouira na dachu w medynie (dzień16) Essaouira na tarasie w naszym apartamęcie (dzień16) Essaouira na zakupach w sklepie w medynie (dzień16) Essaouira w medynie102 (dzień16) Essaouira w medynie104 (dzień16) Essaouira w medynie105 (dzień16) Essaouira w medynie107 (dzień16)

<<Powrót do poprzedniej strony

Kalendarium
Relacje z imprez
Relacje z wypraw
Poradniki
Sprzęt
Kursy walut
EUR4,1310 PLN
USD3,0503 PLN