Trasy - Polska
Trasy - Zagranica

Expedycja Mahrab 2006: 15 listopada 2006

Dzień: 15
Śniadanie jemy w milej atmosferze, dość wcześnie, ale ponieważ trzeba zająć się technicznymi aspektami naszego wyjazdu, opuszczamy hostel dopiero w południe. Trasa na północ nie zaskakuje niczym nowym - jest tak samo piękna jak pozostałe części kraju. Tym razem mijamy gaje oliwne, z chłopcami sprzedającymi różne rodzaje oliwy w słoikach i butelkach plastikowych na poboczu drogi.

Do As - Sawiry (fr. Essaouira) dojeżdżamy około 16 i robimy pierwsze rozeznanie, szukając noclegu. Miasto od początku nam się podoba: wszędzie czuć urok nadmorskiego kurortu, nie zepsutego jeszcze kiczem turystycznym. XVIII- wieczna Medyna to białe budynki z błękitnymi okiennicami, które tworzą bardzo oryginalny klimat. Jak w każdym mieście, jakie do tej pory zwiedziliśmy, jest tutaj mnóstwo sklepików z reprezentacyjnym towarem Maroka: dywanami, wszelkiego rodzaju szalami, materiałami ręcznie tkanymi, biżuterią, no i oczywiście torebkami. Szybko znajdujemy nocleg w pokoju prywatnego budynku, oczywiście na tarasie tegoż budynku.

Z rzeczami ulokowanymi w pokoju, zwiedzamy miasto: włóczymy się po sklepikach, w wąskich uliczkach zawartych w murach Medyny. Już standardowo gubimy się wzajemnie w tłumie, ale szybko odkrywamy z Grzegorzem sposób odnajdywania reszty ekipy: wystarczy zapytać sprzedawców czy nie widzieli wysokiego blondyna z aparatem, oni wtedy zapytają czy z brodą; my przytakniemy, a oni w 9 na 10 przypadków powiedzą że owszem, widzieli i pokażą którędy poszedł. Tym sposobem odnajdujemy się po jakimś czasie i znów we czwórkę idziemy coś przekąsić.

Jemy kolację przy głównym placu miejskim Place Moulay Hassan, tuż przy porcie. Podobnie jak w Marrakeszu, tutaj też panuje spora konkurencja na rynku restauratorów. Znów walczą o nas kelnerzy wieczornych budek z jedzeniem, prezentując ryby i owoce morza, które chętnie nam usmażą za najlepszą cenę. Po kolacji kolejny spacer - tym razem po plaży. As-Sawira dysponuje bardzo fajną plażą, ale jako że jest to miasto windsurfingowców, są tam spore wiatry, co nie każdemu może się podobać. Po spacerze wieczór spędzamy w swoim towarzystwie, podziwiając z tarasu wyjątkowe i zdecydowanie niepowtarzalne niebo nad Maroko.
Essaouira w medynie97 (dzień15) Essaouira w medynie98 (dzień15) Essaouira w warsztacie stolarski (dzień15) Essaouira w warsztacie stolarskim2 (dzień15) Essaouira wieczorny posiłek na ulicy w medynie (dzień15) Essaouira zakupy w bramie (dzień15) Essaouira dzieciaki1 (dzień15) Essaouira dzieciaki2 (dzień15) Essaouira dzieciaki3 (dzień15) Essaouira jadka w medynie (dzień15) Essaouira jadka w medynie2 (dzień15) Essaouira kobiety przed bramą do medyny (dzień15) Essaouira młody atleta (dzień15) Essaouira na tropie noclegu (dzień15) Essaouira nasz agent lokalowy (dzień15) Essaouira przed bramą do medyny (dzień15) Essaouira przed bramą do medyny3 (dzień15) Essaouira przed braną do medyny2 (dzień15) Essaouira ulcziki w medynie7 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie1 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie10 (dzień15) w drodze z Akki do Essaouiry chwila medytacji... (dzień15) w drodze z Akki do Essaouiry chwila relaksu na klifie 

(dzień w drodze z Akki do Essaouiry jesteśmy znowu nad oceanem 

(dzi w drodze z Akki do Essaouiry kutry i ocean (dzień15) Essaouira uliczki w medynie11 (dzień15) w drodze z Akki do Essaouiry kutry i ocean2 (dzień15) w drodze z Akki do Essaouiry Marta i nieodłączna kamera 

(dzi w drodze z Akki do Essaouiry Marta i ocean (dzień15) w drodze z Akki do Essaouiry może by tak za wielką wodę 

...( w drodze z Akki do Essaouiry ocean (dzień15) w drodze z Akki do Essaouiry pamiętkowa fotka (dzień15) Essaouira uliczki w medynie12 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie13 (dzień15) w drodze z Akki do Essaouiry wioska rybacka (dzień15) Essaouira uliczki w medynie14 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie15 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie16 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie17 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie18 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie19 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie2 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie20 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie21 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie22 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie23 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie3 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie4 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie5 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie6 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie8 (dzień15) Essaouira uliczki w medynie9 (dzień15) Essaouira w marokańskim domu (dzień15) Essaouira w medynie92 (dzień15) Essaouira w medynie93 (dzień15) Essaouira w medynie95 (dzień15) Essaouira w medynie96 (dzień15)

<<Powrót do poprzedniej strony

Kalendarium
Relacje z imprez
Relacje z wypraw
Poradniki
Sprzęt
Kursy walut
EUR4,1310 PLN
USD3,0503 PLN