Trasy - Polska
Trasy - Zagranica

Expedycja Mahrab 2006: 11 listopada 2006

Dzień: 11
Poranek jest ciepły, choć nie upalny. Będąc jednak na pustej plaży, nie sposób nie skorzystać z okazji i zażyć porannej kąpieli w zimnym oceanie. Po kąpieli i spacerze powoli ruszamy do najbliższej restauracji na kawę.

Jest już koniec sezonu, dodatkowo sobota, całe miasteczko wydaje się być bardzo senne, ludzie snują się leniwie ulicami. Taki sam klimat znajdujemy w restauracji hotelu ?Suerte Loca?- ?Crazy Luck?, w którym na materacach w przytulnym pokoiku z biblioteczką i komputerem spędzamy godzinę rozmawiając z Amidou - właścicielem miejsca. Amidou jest bardzo gościnny i rozmowny, do tego stopnia, ze oferuje nam nawet pracę! Gdyby ktoś z nas chciał spędzić zimę w Maroku, to on oferuje pracę w kuchni w zamian za utrzymanie i dobre kieszonkowe.

Mimo, iż oferta kusi, idziemy na miasto pooglądać wyglądające niczym zbudowane z klocków kwadratowe domki, robimy zakupy i kiedy już jest po południu ruszamy w drogę. Postanawiamy skorzystać z rady Amidou i kierujemy się na Gulimine, z którego mamy dojechać do plaży z marzeń. Gulimine to przyjemne miasteczko, które nazywane jest bramą na Saharę. Tankujemy tutaj auto, dokupujemy trochę pieczywa i ruszamy dalej na południowy zachód.

W połowie drogi miedzy Gulimine a Plage Blanche, droga przecina prawie wyschnięte o tej porze roku koryto rzeki. Wody jest mało, a w połączeniu z piachem i skałami widok jest świetny. Z innych intrygujących zjawisk napotkanych na południu Maroka to znaki drogowe ostrzegające przed... wielbłądami! Poza tym krajobraz jest po raz kolejny inny: tym razem widzimy ogromną, ale zupełnie płaską przestrzeń. Po horyzont widać tylko suchą, zupełnie płaską glebę, z pojedynczymi objawami życia w postaci krzaczków czy 3-5 budynkowej osady, występującymi co kilkanaście kilometrów.

Około 16tej dojeżdżamy wreszcie do celu: żeby dostać się na Plage Blanche musimy pokonać jeszcze dość wyzywający dla auta zjazd w dół z płaskowyżu prosto na piaski plaży. I tutaj dostajemy zupełnej głupawki: na przestrzeni ponad 20 kilometrów ciągnie się piaszczysta, szeroka na jakiś kilometr plaża, na której nie ma żywej duszy! Jeździmy autem piszcząc ze szczęścia (to damska część teamu) i rozpryskując wodę oceanu. Potem szybko rozbijamy namiot pod ściana płaskowyżu, zupełnie zapominamy o potrzebie nazbierania chrustu i wracamy nad samą wodę, żeby kąpać się przy zachodzącym słońcu. Jest niesamowicie spokojnie, cicho i przede wszystkim niewyobrażalnie pusto.

Noc spędzamy przy żarze nie do końca udanego ogniska, gapiąc się w coś, co ponoć nazywa się niebem, ale z powodu zatrważająco wielkiej ilości gwiazd (tych spadających oczywiście też) trudno porównywać to do tego, co do tej pory było niebem. Jest wietrznie, ale ciepło, romantycznie, bajkowo i dosłownie: niebiańsko!
gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche cały czas 

p gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche chwila relaksu gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche Marta za 

st gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche wodospad 

(d gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche1 (dzień11) gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche12 (dzień11) gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche14 (dzień11) gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche15 (dzień11) gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche2 (dzień11) gdzieś w drodze między Sidi Ifni a Plage Blanche9 (dzień11) Plage Blanche  nowy lokator naszego obozowiska (dzień11) Plage Blanche nasze obozowisko (dzień11) Plage Blanche obozowisko widziane z góry (dzień11) Plage Blanche parking na plaży (dzień11) Plage Blanche plaża i romantyczny zachód słońca w obiektywie 

Plage Blanche plaża3 (dzień11) Plage Blanche przesypująca się do oceanu przez plaże pustynia 
Sidi Ifni heloo... (dzień11) Sidi Ifni i  ocean (dzień11) Sidi Ifni na bulwarze2 (dzień11) Sidi Ifni na bulwarze4 (dzień11) Sidi Ifni na bulwarze5 (dzień11) Sidi Ifni na bulwarze8 (dzień11) Sidi Ifni na bulwarze9 (dzień11) Sidi Ifni sprawia wrażenie wymarłego miasta...(dzień11) Sidi Ifni uliczki1 (dzień11) Sidi Ifni uliczki11 (dzień11) Sidi Ifni uliczki16 (dzień11) Sidi Ifni uliczki17 (dzień11) Sidi Ifni uliczki18 (dzień11) Sidi Ifni uliczki19 (dzień11) Sidi Ifni uliczki20 (dzień11) Sidi Ifni uliczki23 (dzień11) Sidi Ifni uliczki24 (dzień11) Sidi Ifni uliczki25 (dzień11) Sidi Ifni uliczki27 (dzień11) Sidi Ifni uliczki28 (dzień11) Sidi Ifni uliczki29 (dzień11) Sidi Ifni uliczki30 (dzień11) Sidi Ifni uliczki5 (dzień11) Sidi Ifni w drodze do portu3 (dzień11) Sidi Ifni widok z góry na  kemping (dzień11)

<<Powrót do poprzedniej strony

Kalendarium
Relacje z imprez
Relacje z wypraw
Poradniki
Sprzęt
Kursy walut
EUR4,1310 PLN
USD3,0503 PLN