Trasy - Polska
Trasy - Zagranica

W cieniu piramid

08.08.2008
Wraz z rozpoczęciem sezonu urlopowego nadszedł upragniony, długo oczekiwany wypoczynek. Nareszcie spełnią się marzenia, ziszczą się plany. Cały świat stoi przed nami otworem – piramidy, egzotyka, dreszczyk emocji, podróż w nieznane… Brzmi to bardzo pięknie, zapowiada się wspaniale. Jednak czy zdołamy przewidzieć wszystko, co może nas na wymarzonym urlopie spotkać?
W ostatnich latach Egipt stał się wakacyjną Mekką Polaków. Złociste słońce, eleganckie i stosunkowo niedrogie hotele, imponujące pomniki wspaniałej starożytnej cywilizacji, opieka rezydenta… Jednak niespodzianki czekają na nas i tam. Bywają miłe, jednak zdarzają się i przykre. Wszyscy słyszeliśmy choć o jednej osobie, która została okradziona podczas urlopu. Jeśli przydarzy nam się coś takiego, to nawet w Egipcie zostaniemy… na lodzie. Piękny sen zamieni się w koszmar. Daleko od domu i przyjaciół, bez środków do życia jesteśmy zagubieni i bezsilni.

Oprócz kradzieży zdarzają się na wakacjach i inne niemiłe wypadki – podekscytowani niecodziennymi widokami lub ukojeni leniwą atmosferą urlopu, możemy portfel po prostu zgubić. Nie da się również ubezpieczyć od wszystkiego, stąd nierzadkie przypadki odmowy leczenia w obcym kraju. A przecież nie jesteśmy ze stali, każdemu może się przydarzyć kontuzja lub silna niedyspozycja. Zapłacić za leczenie jednak musimy. I to z własnej kieszeni. Co możemy wtedy zrobić? Może poprosić kogoś bliskiego o dosłanie nam potrzebnej sumy?
Przesyłanie pieniędzy tradycyjnymi sposobami, szczególnie przez granicę – a co dopiero na inny kontynent – jest raczej skomplikowane, a na pewno bardzo czasochłonne. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie, łatwe i szybkie – dzięki usłudze międzynarodowego transferu pieniędzy oferowanej przez firmę LCC International. Nadawca nie musi nawet wychodzić z domu i szukać punktów wpłat, wystarczy internet lub sam telefon. Odbiorca zaś ma w Egipcie do dyspozycji dziesiątki punktów w 44 miastach, w których bez zbędnych formalności może podjąć gotówkę.

Pokrycie kosztów ewentualnego leczenia to tylko jeden z niespodziewanych wydatków, na jakie możemy być narażeni. Dalekie wojaże służą poznawaniu świata, szkoda by więc było odmówić sobie udziału w fantastycznej, lecz odpłatnej wycieczce oferowanej na miejscu – choćby do Doliny Królów. Trafiają się też za granicą nieprawdopodobne wręcz okazje cenowe oraz piękne, egzotyczne wytwory lokalnego rękodzieła, których grzechem byłoby nie kupić. A jeśli portfel chudnie zbyt szybko? Nie trzeba zbytnio się martwić, bo dzięki usługom firmy LCC będziemy mogli sobie na takie nieplanowane przyjemności pozwolić!

Nie zawsze standardy, np. hotelu odpowiadają naszym wymaganiom. Rzeczywistość potrafi znacznie się różnić od pięknych zdjęć z folderu. Ponieważ chcemy mieszkać w dobrych warunkach – chcąc nie chcąc sięgniemy do kieszeni. Niestety, poważnie nadszarpnie to nasz wakacyjny budżet.
Co więc zrobić w jakże trudnej sytuacji, kiedy z jakiejś przyczyny, choćby z winy organizatora naszej podróży, zabraknie nam pieniędzy? Sposobem na niesolidność organizatora może okazać się solidność firmy LCC International. Przekaz z Polski, który można nadać nie wychodząc z domu – przez internet – jest do odebrania za granicą w ciągu 24 godzin! Rozwiązanie idealne w nagłej potrzebie.

Kolejną zaletą tego typu operacji jest jej niski koszt. Wysyłający płaci prowizję (przy przesyle do Afryki już od 20 złotych), natomiast my przy odbiorze jesteśmy zwolnieni od wszelkich opłat. I od chwili nadania mamy pewność, że pieniądze dotrą do nas bezpiecznie, a kompetentny i miły konsultant zawsze służy radą.
Mimo, iż wszystko może się zdarzyć podczas wakacji, to pamiętajmy, że jesteśmy na wygranej pozycji. Rodzina i przyjaciele na pewno wyciągną do nas pomocną dłoń za pośrednictwem LCC International.

<<Powrót do strony głównej

Reklama

Galeria zdjęć z podróży

Motocykl Sok????
Tiger Moth
TS-8 Bies
Piper Cub

Kalendarium
Relacje z imprez
Relacje z wypraw
Poradniki
Sprzęt
Kursy walut
EUR4,1310 PLN
USD3,0503 PLN