Trasy - Polska
Trasy - Zagranica

Mieszkanie w Paryżu, Londynie czy Madrycie

04.08.2008
Wyjeżdżając do największych stolic europejskich – i nie tylko, nie jesteśmy już skazani na mieszkanie w hotelach czy pensjonatach. Możemy wynająć mieszkanie i tam spędzić weekend lub kilka dni. Teraz można w każdym mieście poczuć się jak jego rdzenny mieszkaniec.
Wakacje na półmetku, jesień przed nami, a jesienią coraz częściej decydujemy się na krótkie, kilkudniowe a nawet weekendowe wypady do europejskich miast. Planując urlop czy krótszy wyjazd zastanawiamy się nie tylko dokąd pojechać, ale przede wszystkim gdzie się zatrzymać. Dzisiaj możemy przebierać w bogatej ofercie hoteli, pensjonatów, hosteli czy gospodarstw agroturystycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Interesującą alternatywą dla hoteli i pensjonatów stają się mieszkania, które można wynająć na weekend, dwa tygodnie lub kilka miesięcy. Ten nowy trend dotarł do nas z Zachodu i zaczyna zyskiwać coraz większą popularność. Najwięcej apartamentów znajduje się w dużych miastach, jednak z roku na rok przybywa ich także w kurortach i miejscowościach wypoczynkowych. Apartamentów poszukują zarówno turyści, zainteresowani krótkim wynajmem, jak i biznesmeni, pozostający w danym mieście przez kilka miesięcy, czy przyjeżdżający tylko na okazjonalne wydarzenia. Mieszkania do wynajęcia zapewniają przestrzeń, swobodę i komfort, dzięki którym goście mogą poczuć się jak w domu. Zwykle oferują wysoki standard i atrakcyjną w porównaniu do hoteli czy pensjonatów cenę. Oczywiście zależnie od naszych wymagań, budżetu, którym dysponujemy, standardu i lokalizacji mieszkania możemy wybrać odpowiedni dla siebie lokal. Średni koszt wynajęcia mieszkania to około 250 złotych na dobę. Jeśli chcemy wynająć mieszkanie na miesiąc musimy liczyć się z kosztami rzędu 3-5 tysięcy złotych.

Lokale do wynajęcia, cieszą się dużą popularnością wśród cudzoziemców odwiedzających Polskę. Także wśród Polaków, zarówno tych spędzających wakacje w kraju, jak i zagranicą, wzrasta zainteresowanie tą formą zakwaterowania. „Przez kilka lat pracowałem i mieszkałem w Polsce – najpierw w hotelach a potem w wynajętych mieszkaniach. Mieszkanie w domu a nie hotelu pozwala na lepsze poznanie miasta, poczucie się jednym z jego mieszkańców, lepsze wczucie w jego klimat. Dlatego, kiedy wróciłem do Paryża, pomyślałem: apartamenty do wynajęcia - to jest to! Od jakiegoś czasu obserwuję, iż wśród klientów wynajmujących mieszkania jest coraz więcej urystów z Polski. Najczęściej zostają oni na okres od weekendu do dwóch tygodni – mówi Kamran Farman Farmaian, właściciel firmy www.paris-holiday-rentals.com, zajmującej się wynajmem mieszkań w Paryżu i Nicei – „jako ciekawostkę, mogę powiedzieć, że goście znad Wisły zostawiają mieszkania w dużo lepszym stanie, niż odwiedzający z innych krajów”. Konkurencyjność apartamentów w stosunku do hoteli sprawia, że stale wzrasta na nie zapotrzebowanie. Na rynku przybywa firm oraz pojedynczych osób oferujących lokale do wynajęcia. Mimo to klientom jest coraz trudniej wynająć odpowiadające im mieszkanie. W okresie wakacyjnym lub przy okazji szczególnych wydarzeń czy imprez sportowych rezerwację trzeba zrobić z dużym wyprzedzeniem.

Mieszkania można wynająć na stronach takich jak:
www.paris-holiday-rentals.com
www.london33.com
www.city-wohnen.de
www.casasmadrid.com
www.budapestapartmentsearch.com
www.foretagsbostader.se
www.residenceajraghi.com
www.ites.ee

<<Powrót do strony głównej

Reklama

Galeria zdjęć z podróży

PZL-130 Orlik
P????noc Tajlandii - okolice Chiang Mai
Grupa akrobacyjna Orliki na PZL-130 Orlik
Mig 29 Fulcrum
CSS-13
Zamek w Gniewie
Piper Cub

Kalendarium
Relacje z imprez
Relacje z wypraw
Poradniki
Sprzęt
Kursy walut
EUR4,1310 PLN
USD3,0503 PLN